Kā rūpēties par niršanas un daivinga masku, pieci noderīgi padomi?

Baseins niršanai bērniem un iesācējiem

Nirēju klubs “Daivings.lv” iesaka piecus noderīgus padomus, kā rūpēties par niršanas un daivinga masku.

Vai niršanas ekipējuma uzturēšana ietekmē niršanas drošību, jautājam niršanas kluba “Daivings”, PADI instruktoram Valteram Preimanim? 

Tāpat kā Jūs rūpējaties par savas automašīnas regulāru apkopi, vajag ievērot arī niršanas ekipējuma apkopes termiņus. Savlaicīga nirēja ekipējuma apkope un uzraudzīšana samazina incidentu un ievainojumu risku, pasargājiet savas investīcijas aprīkojumā un veiciet savlaicīgu niršanas ekipējuma apkopi, apstiprina niršanas instruktors Valters Preimanis.

Ko darīt, pirms dodaties nirt ar niršanas masku

  • Ja niršanas maskas oriģinālo silikona siksniņu neesat nomainījis pret siksniņu no elastīga neoprēna, tad pirms doties nirt to rūpīgi pārbaudiet – vai siksniņas silikons kaut kur nav ieplaisājis. Ja tiek atrasta kaut viena neliela plaisiņa – nekavējoties nomainiet siksniņu. Plaisas daivinga maskas silikona siksniņā var daiva laikā novest pie siksniņas plīsuma.
  • Jāpārbauda arī daivinga maskas silikona ietvars. Jāatzīmē, ka tā ir viena no maskas problemātiskākajām vietām. Ja maskas ietvars ir bojāts – maska daiva laikā var laist ūdeni. Jāatceras arī tas, ka jo ilgāk lietojiet konkrēto masku, jo lielāka varbūtība, ka silikona ietvarā varētu būt kādi bojājumi.
  • Pārbaudiet arī visus akvalangista maskas stiprinājumus, kas varētu salūzt, ieplīst vai arī būt uzkrājuši kādus gružus. Apskatiet maskas rāmi, vai tam nav redzamas nolietojuma pazīmes, īpaši zonās, kas pieguļas maskas stiklam.

Ko darīt, pēc niršanas ar freediving vai akvalangista masku?

  • Pēc niršanas noskalojiet masku ar siltu, tīru ūdeni un, pirms novietot to maskai paredzētajā vietā, ļaujiet tai pilnībā nožūt.
  • Rūpīgi iepakojiet masku, lai tā nesaspiežās. It īpaši, ja niršana pēc tam kādu ilgāku laiku nav plānota. Pievērsiet īpašu uzmanību tam, lai maskas silikona ietvars netiktu ielocīts – ja maska netiks lietota ilgāku laiku posmu, šādi locījumi silikona apvalkā var pieņemt neatgriezenisku formu un niršanas laikā šajās vietās var ieplūst ūdens.

Kur pieteikties, lai nodarboties ar niršanu Latvijā?