Jūras slimības reiboņi uz jūras: ingvera produkti, kafijas nedzeršana, vai aproces?

Jahtas parvesana Zviedrija Gotlande Ventspils Kalmara Olande.jpg

Jūras slimība ir stāvoklis, kas izraisa nelabumu, vemšanu un reiboni, atrodoties uz kuģa vai citas kustīgas platformas. To izraisa iekšējās auss diskomforts, kas saņem pretrunīgus signālus par ķermeņa kustību no redzes un muskuļu sajūtām.

Izejam Rīgas jūras līcī ar buru jahtu
Izejam Rīgas jūras līcī ar jahtu

Efektīvākie līdzekļi pret jūras slimību

Nav skaidru pierādījumu, kas liecinātu, ka kafijas nedzeršana palīdzētu pret jūras slimību. Daži cilvēki uzskata, ka kofeīns var pasliktināt simptomus, taču nav pietiekami daudz pētījumu, lai to apstiprinātu.

Efektīvākie līdzekļi pret jūras slimību var atšķirties atkarībā no indivīda. Dažiem cilvēkiem palīdz ingvera produkti, piemēram, ingvera tabletes, kapsulas vai tējas. Citiem efektīvākas var būt jūras slimības aproces vai medikamenti, piemēram, difenhidramīns vai dimenhidrināts.

Svarīgi ir izmēģināt dažādus līdzekļus, lai atrastu to, kas jums vislabāk der. Jūs varat arī konsultēties ar savu ārstu par to, kādi medikamenti vai ārstēšanas metodes varētu būt vispiemērotākās jūsu konkrētajai situācijai.

Padomi, kas var palīdzēt novērst jūras slimību

 • Pirms došanās jūrā ēdiet vieglas maltītes un dzeriet daudz šķidrumu.
 • Izvairieties no alkohola un kofeīna.
 • Sēdiet klusā vietā uz kuģa, kur ir maz kustību.
 • Skatiet uz horizontu vai tālu objektu.
 • Dziļi elpojiet un mēģiniet atpūsties.

Ja jūtat jūras slimību, ir svarīgi palikt hidratētam un atpūsties. Ja simptomi ir smagi, varat lietot medikamentus, kas pieejami bez receptes. Ja jūras slimība traucē jūsu ikdienas dzīvi, konsultējieties ar savu ārstu.

Ingvera produkti:

Ingvera gadsimtiem ilgi ir izmantots, lai mazinātu gremošanas traucējumus, tostarp jūras slimību. Daži pētījumi liecina, ka ingveram var būt pretvemšanas īpašības. Tomēr pierādījumi nav pārliecinoši, un ir nepieciešami vairāk pētījumu.

Ja vēlaties izmēģināt ingveru jūras slimības ārstēšanai, varat lietot ingvera kapsulas, tabletes vai tēju. Jūs varat arī pievienot ingveru ēdienam vai dzērieniem.

Jūras slimības aproces:

Jūras slimības aproces darbojas, nospiežot akupresūras punktu uz plaukstas locītavas. Šis spiediens tiek uzskatīts par palīdzību mazināt nelabumu un vemšanu.

Jūras slimības aproces ir plaši pieejamas un salīdzinoši lētas. Tās ir arī bezrecepšu zāles. Tomēr pierādījumi par jūras slimības aproču efektivitāti ir jaukti. Daži pētījumi ir parādījuši, ka tie ir efektīvi, savukārt citi nav.

Ja vēlaties izmēģināt jūras slimības aproces, ir svarīgi izvēlēties pareizo izmēru un valkāt tās pareizi. Jums vajadzētu nēsāt aproces uz abām plaukstām locītavām, un tām vajadzētu būt pietiekami cieši pieguļošām, lai izjustu spiedienu, bet ne tik cieši, lai tās būtu neērtas.

Medikamenti:

Ir pieejami vairāki medikamenti, kas var palīdzēt ārstēt jūras slimību. Šie medikamenti darbojas, bloķējot signālus smadzenēs, kas izraisa nelabumu un vemšanu.

Visizplatītākie medikamenti pret jūras slimību ir antihistamīni, piemēram, difenhidramīns (Benadryl) un dimenhidrināts (Dramamine). Šie medikamenti ir efektīvi daudziem cilvēkiem, taču tie var izraisīt drowsiness un sausumu mutē.

Tātad, jūs varat izvēlēties starp ingvera produktiem, jūras slimības aplocēm un medikamentiem, lai novērstu jūras slimību.

Ingvera produkti ir dabisks līdzeklis ar zināmu zinātnisku atbalstu, taču pierādījumi nav pārliecinoši. Jūras slimības aproces ir salīdzinoši lētas un viegli lietojamas, taču pētījumi par to efektivitāti ir jaukti. Mediķamenti, piemēram, difenhidramīns un dimenhidrināts, ir visizplatītākie un efektīvākie, taču tie var izraisīt blakusparādības.

Vislabākais veids, kā noskaidrot, kas jums palīdzēs vislabāk, ir izmēģināt dažādus līdzekļus un redzēt, kas jums der. Jūs varat arī konsultēties ar savu ārstu, lai saņemtu ieteikumus par labāko ārstēšanas veidu jūsu konkrētajam gadījumam.

Bieži uzdotie jautājumi un atbildes par jūras slimību:

1. Kādi ir jūras slimības simptomi?

Parasti jūras slimības simptomi sākas 30 minūšu līdz 2 stundu laikā pēc uzturēšanās uz kuģa vai citas kustīgas platformas. Tie var ietvert:

 • Nelabums
 • Vemšana
 • Reibonis
 • Viegla galva
 • Sāpes vēderā
 • Apetītes zudums
 • Paaugstināta siekalošanās
 • Bālums
 • Auksts sviedri

2. Kas izraisa jūras slimību?

Jūras slimību izraisa iekšējās auss diskomforts. Iekšējā auss satur vestibulāro aparātu, kas ir atbildīgs par līdzsvara sajūtu. Kad atrodamies uz kuģa vai citas kustīgas platformas, iekšējā auss saņem pretrunīgus signālus par ķermeņa kustību no redzes un muskuļu sajūtām. Tas var izraisīt diskomfortu un jūras slimības simptomus.

3. Kā novērst jūras slimību?

Ir vairāki veidi, kā novērst jūras slimību, tostarp:

 • Izvairieties no alkohola un kofeīna: Šīs vielas var pasliktināt jūras slimības simptomus.
 • Ēdiet vieglas maltītes: Pirms došanās jūrā un tās laikā ēdiet vieglas maltītes un dzeriet daudz šķidrumu.
 • Sēdiet klusā vietā: Atrodiet klusu vietu uz kuģa, kur ir maz kustību.
 • Skatiet uz horizontu: Skatieties uz horizontu vai tālu objektu, lai palīdzētu stabilizēt redzi.
 • Izmantojiet ingvera produktus: Daži cilvēki uzskata, ka ingvera produkti, piemēram, ingvera tabletes, kapsulas vai tēja, var palīdzēt mazināt jūras slimības simptomus.
 • Izmantojiet jūras slimības aproces: Jūras slimības aproces nospiež akupresūras punktu uz plaukstas locītavas, kas var palīdzēt mazināt nelabumu un vemšanu.
 • Lietojiet medikamentus: Ja citi līdzekļi nepalīdz, varat lietot medikamentus pret jūras slimību, piemēram, difenhidramīnu (Benadryl) vai dimenhidrinātu (Dramamine).

4. Kā ārstēt jūras slimību?

Ja Jums ir jūras slimība, ir svarīgi palikt hidratētam un atpūsties. Ja simptomi ir smagi, varat lietot medikamentus pret jūras slimību. Ja jūras slimība traucē jūsu ikdienas dzīvi, konsultējieties ar savu ārstu.

Papildus padomi:

 • Ja zināt, ka esat uzņēmīgs pret jūras slimību, varat sākt lietot medikamentus pret jūras slimību vienu dienu pirms došanās jūrā.
 • Ja jūtaties slikti, mēģiniet dziļi elpot un koncentrēties uz kaut ko mierīgu.
 • Izvairieties no lasīšanas vai skatīšanās ekrānā, jo tas var pasliktināt simptomus.
 • Ja jums ir jāiet uz tualeti, ejiet lēni un piesardzīgi.

Jūras slimība var būt nepatīkama, taču ir vairāki veidi, kā to novērst un ārstēt. Ja ievērosiet šos padomus, jūs varat baudīt savu laiku uz kuģa bez simptomiem.

Avoti: