Daivings un zemūdens niršana

Aleksandrs Kalvāns “Dzelmes bruņinieki”

Aleksandrs Kalvāns Dzelmes bruņinieki

Grāmatā “Dzelmes bruņinieki” ir atrodamas daudzu bijušo un aktīvo latviešu niršanas sportistu fotogrāfijas, tai skaitā fotogrāfijas ar niršanas kluba “Daivings” aktivitātēm, un izmantota informācija no niršanas kluba “Daivings” instruktora Valtera Preimaņa sniegtajiem materiāliem.

Grāmatu par akcijas cenu, ierobežotā daudzumā 14.95 Eur var iegādāties zemūdens kluba “Daivings” nirēji, parastā cena 20.00 Eur , cenā ir nosūtīšana vai izņemšana Pinķos, Babīte. Pieteikties uz e-pastu Valteram P, daivingslv@gmail.com

Aleksandrs Kalvāns ir zemūdens niršanas veicējs, ūdenslīdējs ar stāžu, “Dzelmes bruņinieki” ir Aleksandra piektā grāmata. Grāmatu izdevusi Sprīdīšu draugu biedrība.

Aleksandra Kalvāna grāmatā “Dzelmes bruņinieki” raksta par tiem drosmīgajiem cilvēkiem, kuri darbojas zemāk par zemi – okeāna, jūras, ezera un upju dzīlēs. Par grūtībām un briesmām ar, kurām nākas saskarties ienirstot zemūdens pasaulē. Grāmata stāsta par ūdenslīdēju vēsturi, un aktīvākajiem latviešu niršanas nozares pārstāvjiem , kā arī par niršanas aizraujošajiem notikumiem.

Aleksandrs Kalvāns raksta: “Bet zilajā kontinentā spēj ienirt tikai tie, kuri ir gatavi sastapties ar ārkārtējām grūtībām un briesmām, kuri gatavi vajadzīgā brīdī cīnīties. Tā var būt cīņa par uzvaru nozīmīgu mērķu un dižu ideju īstenošanā zinātnē, tautsaimniecībā, sportā vai izklaidē. Šīs grāmatas varoņi ir reāli cilvēki. Ar daudziem no viņiem esmu dzīvojis un darbojies līdzās, vai kaut kas mani vairāk vai mazāk saistījis ar aprakstītajiem notikumiem. Šie stiprie cilvēki manī sējuši un rūdījuši pārliecību, ka cilvēka dzīves pamatā ir neatlaidīgs darbs, drosme un griba cīnīties un uzvarēt”.

Aleksandrs Kalvāns Dzelmes bruņinieki
Aleksandrs Kalvāns, Dzelmes bruņinieki

Grāmatā nodaļa veltīta arī Āraišu ezerpils izveidotājam, Latvijas ezerpiļu atklājējam, zemūdens arheoloģijas aizsācējam Latvijā, arheologam Dr. hist., Dr. hist. h. c. Jānim Apalam. Jāņa Apala mūža darbs bija augšāmcelt Āraišu ezerpili!