Slokas karjerā zem ūdens nolaidīs Nesiju

nesija

Šodien plkst.13 Slokas karjerā, kas ir populāra niršanas vieta, ūdeni tiks nolaists unikāls zemūdens iemītnieks – Nesija.

nesija
nesija

Šis ir unikāls entuziastu projekts, kura mērķis bija radīt vēsturisku zemūdens siltasiņu dzīvnieka pleziozaura līdzinieku. Pleziozaura jeb Nesijas tēls izveidots sešus metrus garš un 3,50 metrus plats, bet tā nogremdējamais svars būs ap 300 kilogramiem.

Nesijas izveides mērķis ir pievērst uzmanību zemūdens faunas iemītniekiem. Pēc nogremdēšanas tā aplūkošana virs ūdens būs iespējama tikai daļēji, jo virs ūdens būs tikai galva un kakls, bet Nesijas pilnīgai aplūkošanai būs nepieciešams akvalangs.

Šo zemūdens dzīvnieku izveidojis zemūdens entuziastu foruma “Daivings.lv” dalībnieks “Bh2” par saviem personīgajiem līdzekļiem, kopā ar saviem atbalstītājiem.

Nesija tiks ielaista ūdenī populārā niršanas vietā Slokā, kur tā pievienosies jau 2009.gadā nogremdētajai Baltās haizivs kopijai. Ūdenstilpne Sloka ir niršanai populāra vieta, jo tā atrodas Rīgas tuvumā, kur ar niršanas sportu vasaras sezonā nodarbojas daudzi zemūdens nirēji.

Zemūdens dzīvnieks ir būvēts no stiklšķiedras konstrukcijas ar metāla un plastikāta konstrukcijas daļām. Nesijas rumpī ir izveidots mehānisms, kas ļaus pacelties dzīvnieka galvai un kaklam virs ūdens.