Sidemount Diver sertifikāts Latvijā

Žaks Ivs Kusto

Lai pētītu zemūdens pasauli ūdenslīdējam ir nepieciešams elpošanas balons ar saspiestu gaisu.  Klasiski gaisa baloni ir iestiprināti ūdenslīdējam uz muguras, līdzīgi kā to darīja franču ūdens dzīļu pētnieks un izgudrotājs Žaks Ivs Kusto.  Tomēr pēdējos gados popularitāti ir ieguvuši arī sānos stiprināmie elpošanas baloni ir guvuši popularitāti, jo tie dod vairākas priekšrocības.

Sidemount Diving priekšrocības

Ūdenslīdējam nav jānes elpošanai domātie gaisa baloni uz muguras, jo tos var iestiprināt sānos tai brīdī, kad ūdenslīdējs ir iegājis ūdenī. Jāņem vērā, ka nodarbojoties ar Sidemount Diving atšķirsies ekipējums. Sidemount Diving atšķiras gan peldspējas kompensators, gan elpošanas regulatori. Sidemount Diving ūdenslīdējs parasti stiprina sānos vismaz 2 elpošanas balonus, lai ūdenslīdējs būtu līdzsvarā, kaut gan ar Sidemount sistēmu var nirt ar vienu elpošanas balonu un vairāk par divu balonu konfigurācijās.

  • Vieglāka ieiešana ūdenī, jo nav jānes baloni uz muguras
  • Uzlabojas ūdenslīdēja pārvietošanās ātrums zem ūdens
  • Iespēja izpētīt šauras vietas, kā piemēram alas vai kuģu vrakus
Sidemount Diving
Sidemount Diving

Pieteikties Sidemount Diver kursam

Ja esi PADI Open Water Diver sertifikāta īpašnieks un esi sasniedzis 15 gadu vecumu, tu vari pieteikties PADI Sidemount Diver kursa apmācībai un pēc kursa pabeigšanas saņemt Sidemount Diver vai Tec Sidemount Diver sertifikātu.

Lai uzzinātu par Sidemount vairāk, pasūti PADI Sidemount Diver and Tec Sidemount Diver Manual, kas noteikti palīdzēs Sidemount Diver sertifikāta kārtošanas laikā.

Pieteikties PADI Sidemount Diver kursam Latvijā pie Sidemount Diver Instruktora izmantojot kontaktformu vai norādīto tālruni.