Daivinga ekipējums

Reactor pulksteņa ekstrēmais zemūdens tests

Pulksteņu ražotājs “Reactor” paziņojis, ka, lai veiktu eksperimentu, viņu izgatavotais ūdenssporta pulkstenis “Gamma” ir nogremdēts sālsūdeni 100m dziļumā netālu no Floridas (ASV) Dienvidaustrumu krasta. Paredzēts, ka pulkstenis, kurš ir piestiprināts pie kāda vraka, zem ūdens atradīsies trīs gadus. Šādā veidā kompānija iecerējusi pārbaudīt pulksteņa noturību ļoti ekstrēmos apstākļos. Pētījuma ietvaros reizi gadā pulksteņa darbību zem ūdens pārbaudīs pieredzējis nirējs Maiks Barnetts (Mike Barnette), viens no “Association of Underwater Explorers” dibinātājiem.

“Mūsu “Gamma” mērķis ir noskaidrot cik ilgi nemainot noteikto dziļumu šis pulkstenis darbosies zem ūdens,” stāsta pulksteņu ražotnes, kas atrodas Agoura Hills, Kalifornijā, dibinātājs Džimijs Olmes (Jimmy Olmes). “Tā kā mēs zinām kā izgatavot pulksteņus, tad mūsu mērķis ir noskaidrot cik šie pulksteņi ir noturīgi sarežģītos apstākļos.”
“Reactor Gamma” pulksteņa korpuss ir 45.5 mm diametrā, tā augstums ir 13.8mm, bet svars 200gr. “Gamma” ir izgatavots no 316L nerūsējošā tērauda. Pulkstenim ir litija baterija, kuras garantija ir 10 gadi. Ciparnīca ir pārsegta ar gaismu neatstarojošu kristālu, kas padara pulksteni ērti lietojamu arī zem ūdens. “Reactor Gamma” maksimālais dziļums ir 300 m.
“Reactor” cer, ka pulkstenis rādīs pareizu laiku arī eksperimenta beigās – pēc trīs gadus ilgas atrašanās 100 m dziļumā.