Pazaudētu un noslīkušu zeltlietu, dārglietu atrašana ar ūdenslīdēja palīdzību

Atsākoties vasarai, sākas peldēšanās sezona, kad ļaudis iet peldēties un pavadīt laiku uz ūdeņiem. Reizēm, diemžēl, atpūtniekiem sanāk noslīcināt savas vērtīgās lietas, peldoties, staigājot pa laipām vai atpūšoties pie ūdens. Vasarā mums ienāk zvani un e-pasti par pazaudētām un noslīkušām zeltlietām, mobiliem telefoniem, gopro kamerām un kad vien ir iespējams mēs veicam vērtīgu lietu dārglietu izvilkšana no ūdens pēc klienta izsaukuma. Meklēšana parasti notiek ar ūdenslīdēja un zemūdens metāla detektora  palīdzību.

Lai sekmīgi noritētu zemūdens meklēšana ar ūdenslīdēju ir nepieciešams zināt

  1. Pazušanas vieta (Jo precīzāk jo labāk)
  2. Grunts sastāvs  (Dūņu biezums 5-10 cm)

Daži mūsu zemūdens niršanas kluba veiksmes stāsti pazaudētu dārglietu atrašanā

  1. Laulību simbols, ko bija jaunais vīrietis uzvilcis pirms 10 gadiem savās kāzās. Laulību gredzens bija dārgs izstrādājums, ko rotāja 22 dārgakmeņi un tas izgatavots no baltā zelta. Gredzens pazaudēts tika pie Ungurmalas, Viesu nama laipas.  Meklēšanas zem ūdens ilga 1.5 stundas, ūdenslīdēja ekipējumā, pārmeklējot visu iespējamo vietu, kad gaiss 10 litru, 200Bar balonā tuvojās beigām, gredzens tika atrasts laipas ōtrā pusē. Kā pavēstija gredzena īpašnieks, draugs deva “High five”, gredzens norāvās no pirksta, atsitās pret laipu. Pārmeklējot norādīto atradās, ka tas aizkrita 1.5 metru attālumā pār laipu. Izrādijās, ka gredzens tika pārsists pāri laipai un atradās aptuveni ~3 metru attālumā no pazaudēšanas vietas. Meklēšanas laikā tika izcelts ~kg metāla lūžņi – naglas, skrūvas un uzgriežņu atslēgas. Pazaudētais gredzens tika atgriests tā īpašniekam.
  2. Laulību simbols, ko bija jaunais vīrietis Jānis uzvilcis pirms divām nedēļām savās kāzās. Gredzens bija īpašs, jo ticis izgatavots no senču mantojumā atstātajām zelta lietām. Peldoties jaunietis pazaudēja savu gredzenu, tas noslīdēja no pirksta. Ar ūdenslīdēja rokām un metāla detektora palīdzību tas tika atrasts piemājas dīķī, 1-3 metru dziļumā. Pazaudētais gredzens tika atgriests tā īpašniekam.
  3. Zelta ķēde, ko jaunietis bija pazaudējis upē peldoties, dziļums 1-2 metri. Meklēšanu ūdenslīdēja ekipējumā ar metāla detektoru apgrūtināja betona plāknses, kuras bija ar armatūru. Armatūras radītais fons neļāva izmantot metāla detektoru meklēšanas darbos. Tika pārskatīti vizuāli un pārmeklēta grunts, visas akmeņu kaudzes. Vienā akmeņu kaudzē, zem ūdens tika atrasta pazaudētā zelta ķēde. Pagāja pusstunda un rokā bija. Rīgas tuvumā, īpašnieks ielēca upītē lai atdzesētos no saules svelmes. Iznāca bez sava lepnuma – smagas zelta ķēdes. Ūdenslīdējs palīdzēja atrast noslīcināto mantu. Pazaudētā dārglieta tika atgriests tā īpašniekam.

Ūdenslīdēja izsaukumu var pieteikt zvanot 22077202 vai rakstot izmantojot kontaktu formu, šeit