Daivings un zemūdens niršana

Latvijā gatavojas jaunam Ginesa rekordam zemūdens dambretes spēlēšanā

Zemūdens dabretes kauliņš

Šā gada 21.maijā Rīgā, Natālijas Draudziņas ģimnāzijas baseinā, notiks Ginesa rekorda labojuma mēģinājums disciplīnā “Visvairāk daiveru zem ūdens, kuri vielaicīgi spēlē dambreti“.

Lai uzstādītu saskaņotu Ginesa rekordu, ir pasūtīti un tiek izgatavoti unikāli Ginesa rekorda sasneigšanai paredzēti dambretes lauciņi un kauliņi, kuri labi grimst zem ūdens. Latvijas daivinga entuziastu mājaslapā “Daivings.lv” tiek veidots dalībnieku saraksts ar tiem dalībniekiem, kuri piedalīsies Ginesa rekorda uzstādīšanā. Šobrīd ir iespēja pieteikties Ginesa rekorda dalībai tiem, kuriem ir zemūdens nirēja sertifikāts un zināšanas dambretē.

Zemūdens dabretes kauliņš

“Pirms kāda laika iesākās diskusija par dambretes spēlēšanu zem ūdens un radās doma pārspēt igauņus dambretes spēlēšanā zem ūdens,” stāsta projekta iniciatori. “Mūsu kaimiņiem igauņiem kopējais cilvēku skaits esot bijis 52. Ceram, ka spēsim savākt ap 100 dalībnieku.

Esam sapratuši, ka iecerētā doma ir paveicama. Esam izstudējuši arī Ginesa organizācijas izvirzītās prasības, viss ir pietiekoši vienkārši un saprotami, lai būtu paveicams. Galvenais ir izziņot vietējai presei, visu pasākumu dokumentēt, fotografēt un filmēt, klātesot pāris neatkarīgiem lieciniekiem un neko nesajaukt.” Kopējo piedalījušos saraksts tiks nosūtīts uz Londonu rekorda reģistrācijai.