Veselīgs dzīvesveids

Kesona slimības atklāšana

Kesona slimības atklāšana

Pašas izplatītākās kesona slimības izpausmes ir locītavu sāpes un nejutīgums. Tālāk seko: muskuļu vājums un nespēja iztukšot urīnpūsli. Smagu kesona slimību ir viegli identificēt, jo ir pazīmes un simptomi skaidri redzami. Tomēr, lielākoties kesona slimības izpaužas kā nelielas locītavu sāpes vai parestēzija (anormāla dedzināšanas, kņudēšanas vai kutēšanas sajūta) ekstremitātēs.

Kesona slimības atklāšana
Kesona slimības atklāšana

Daudzos gadījumos, šiem simptomiem piedēvē citus cēloņus, tādus kā pārpūlēšanās, spēcīga ūdens celtspēja vai pat pārāk apspīlēts hidrotērps. Tas aizkavē griešanos pēc palīdzības, un tāpēc parasti tiek uzsvērts, ka pirmais DCS simptoms ir noliegums. Dažkārt, šie simptomi nepastiprinās un pāriet paši no sevis, bet daudzkārt tie kļūst nopietni, līdz jums kļūst skaidrs, ka kaut kas nav tā un jums ir vajadzīga palīdzība.

Kas notiek tādā gadījumā, ja jūs negriežaties pēc palīdzības? Smagā kesona slimības gadījumā var rasties urīnpūšļa disfunkcija, seksuālā disfunkcija vai muskuļu vājums, šie ir tikai daži no iespējamajiem gadījumiem.

Dažos neuroloģiskā kesona slimības gadījumos, var rasties neatgriezeniski muguras smadzeņu bojājumi, kuriem var būt un var arī nebūt raksturojošu simptomu. Tomēr, šis bojājumu tips var samazināt atveseļošanās varbūtību pēc nākošās sastapšanās ar kesona slimību.

Neārstētas locītavu sāpes, kuras ir ar tendenci mazināties, domājams, ir iemesls kaulu bojājumiem, ko sauc par osteonekrozi. Ja vien nav daudz neārstētu kesona slimības gadījumu, tad simptomu nav. Ja tas ir noticis, tad bojājumu rezultātā kauli kļūst trausli, locītavām var rasties dažādas problēmas.

Rakstā Kesona slimības atklāšana, tiek izmantota informācija no DAN (diversalertnetwork.org)