Kāpēc ir nepieciešams izmantot speciālo niršanas masku?

Parastās peldbrilles nedrīkst izmantot niršanā, jo ārējā spiediena rezultātā peldēšanas brilles tiek piespiestas aizvien ciešāk cilvēka sejai. Gaisa molekulas saspiežas un sāk veidoties neliels vakuums, kas rezultējas ar acīs jūtamu vieglu diskomfortu, vai pat izteiktām sāpēm un asinsizplūdumiem. Speciālā niršanas maska ietver arī degunu, kas veido gaisa telpu, kuras spiedienu iespējams izlīdzināt. Vienkārši izelpojot tajā caur degunu.

Tā kā gaisa blīvums ir mazāks nekā ūdenim, brilles, kurās satecējis ūdens, ir iespējams attīrīt arī zem ūdens. Paverot masku nedaudz vaļā un pūšot gaisu ārā no deguna, gaisa burbuļi, kas izpūsti caur degunu izspiež ūdeni ārpus maskas.

Kā niršanas brīdī izvairīties no spiediena ausīs?

Spiediens ausīs ūdens dziļumā rodas no tā, ka ķermenī esošais gaisa spiediens ir mazāks par apkārtējās vides – ūdens spiedienu, un ūdens spiež uz ķermeni no visām pusēm. Plānākā robežvirsma starp organisma gaisu un ūdeni ir bunglpēvīte ausīs, kura arī izjutīs vislielāko spiedienu, kas rezultējas ar diskomfortu vai pat sāpēm. Lai izlīdzinātu spiedienu viena no metodēm ir pavisam vienkārša – jāizpūš gaiss caur ar pirkstiem aizspiestu degunu.

Kur pieteikties, lai nodarboties ar niršanu Latvijā?

🤿😀 Ja meklējat padomu vai palīdzību, zvaniet PADI nirēju instruktoram t. 220-77-202 (WhatsApp 220-77-202), lai atrastu padomu un nodarbotos ar niršanu ar akvalangu.