Iedziļinieties niršanas apmācībā, atklājiet priekšrocības un trūkumus mācībās, niršana ārzemēs salīdzinājumā ar vietējo apmācību

Zemūdens niršana baseinā Mārupē, Zemūdens niršanas klubs DAIVINGS

Lai uzsāktu savu pirmo niršanas pieredzi un uzsāktu zemūdens izpēti, izmantojot niršanu, brīvo niršanu vai snorkelēšanu, ir jāsaprot , ka tas ir ļoti aizraujošs pasākums, kas prasa gan centību, laiku, gan labu fizisko sagatavotību, ir vajadzīgi labi pamati zināšanās. Topošajiem nirējiem ir jāpieņem lēmums par to, kur iegūt savu pirmo zemūdens niršanas sertifikātu, ir jāsaprot, labu zināšanas pamatu iegūšanas nozīme.

Šajā rakstā mēs iedziļināmies šī lēmumu pieņemšanā, apsverot dažādus plusus un mīnusus, iegūstot pirmo niršanas sertifikātu “PADI Open Water Diver” mājās vai brīvdienu laikā, piemēram, Ēģiptē, Kiprā, Maltā vai Tenerifē. Smeļoties pieredzējuša niršanas eksperta, niršanas trenera un instruktora Valtera Preimaņa pieredzē gudrībās, mēs atšķetinām apsvērumus tiem, kas vēlas izpētīt noslēpumus zem viļņiem.

zemūdens niršanas apmācība mājās
Zemūdens niršanas apmācība mājās, satiekam līdzīgos

Plusi un mīnusi zemūdens niršanas apmācībai mājās

Plusi ir sekojoši

 • Pazīstama vide, kas veicina labu pamatu apgūšanu: Apmācība pazīstamā vidē nodrošina ērtāku un mazāk stresainu mācību pieredzi. Vietējo apstākļu un aprīkojuma pārzināšana var veicināt vienmērīgāku mācīšanās procesu.
 • Optimāli mācību apstākļi: Latvija piedāvā daudzveidīgu apmācību vidi, tostarp baseina nodarbības un nodarbības atklātā ūdenī. Kontrolēta baseina iestatīšana nodrošina pakāpenisku prasmju attīstību, savukārt atklātā ūdens pieredze rada reālas problēmas.
 • Elastīgs grafiks: mācīšanās mājās nodrošina elastību stundu plānošanā bez atvaļinājuma laika ierobežojumiem. Šī elastība var būt īpaši izdevīga personām ar aizņemtu grafiku.
 • Sabiedrības integrācija un jaunu draugu iegūšana: vietējā apmācība veicina kopības sajūtu starp nirējiem. Veidojot sakarus ar niršanas entuziastiem vietējā reģionā, kas var uzlabot vispārējo niršanas pieredzi.
 • Rentabli: Mācīšanās nirt mājās bieži izrādās izdevīgāka, jo nav nekādu papildu izdevumu saistībā ar ceļojumu un izmitināšanu.
Zemūdens niršanas apmācība Latvijā
Zemūdens niršanas apmācība Latvijā

Mīnusi zemūdens apmācībai Latvijā

 • Atkarība no laikapstākļiem: Laikapstākļi Latvijā var būt mainīgi, tomēr izteikti nelabvēlīgi apstākļi praktiski nav, kas var ietekmēt atklātā ūdens nodarbību biežumu, parasti ir četras, “PADI Open Water Diver” kursā. Slikti laika apstākļi varētu pagarināt kopējo apmācības periodu.
 • Ierobežota redzamība, kas parasti ir 2,3-5 metri ir pietiekoša apmācībās: Baltijas ūdeņi var nepiedāvāt kristāldzidru redzamību, kāda ir dažās eksotiskās vietās. Lai gan tas nodrošina unikālus izaicinājumus, tas var neatkārtot apstākļus, ar kuriem nirēji saskarsies tropu galamērķos.
 • Mērens ūdens temperatūra ir salāgojama ar niršanas tērpa biezumu: Aukstā ūdens temperatūra Baltijas jūrā dažiem nirējiem var būt izaicinājums. Pielāgošanās temperatūrai var prasīt papildu piepūli un regulēšanu.
 • Mazāk eksotiska vide: mācoties mājās, iespējams, trūkst pievilcības, ko sniedz dinamisku koraļļu rifu un daudzveidīgas jūras dzīves izpēte tropiskākās vietās, toties ir vietējās zivis un dažādi objekti zem ūdens.
 • Iespējamie traucēkļi: Vides pārzināšana var novērst uzmanību, jo nirējiem var rasties kārdinājums koncentrēties uz ikdienas dzīvi, nevis pilnībā iegremdēties apmācības pieredzē.

Plusi un mīnusi niršanas apmācībām ārzemēs

Zemūdens niršanas apmācība Ēģiptē
Zemūdens niršanas apmācība Ēģiptē

Plusi apmācībai ceļojuma laikā

 • Eksotiskas vietas: mācīšanās nirt tādās vietās kā Ēģipte, Kipra, Malta vai Tenerife sniedz iespēju izpētīt eksotiskas zemūdens ainavas ar satriecošu jūras bioloģisko daudzveidību.
 • Optimāli laika apstākļi: tropu galamērķi nodrošina labvēlīgākus laika apstākļus, nodrošinot paredzamāku un patīkamāku mācību pieredzi.
 • Skaidra redzamība: dzidri ūdeņi šajās vietās uzlabo redzamību, ļaujot nirējiem pilnībā novērtēt zemūdens skaistumu un praktizēt prasmes optimālos apstākļos.
 • Niršanas tūrisma pieredze: Apmācība ārzemēs iegremdē nirējus niršanas tūrisma pasaulē, pakļaujot viņus dažādām kultūrām un niršanas kopienām no visas pasaules.
 • Mērķtiecīga mācīšanās: Atrodoties prom no ikdienas dzīves traucēkļiem, ūdenslīdēji var pilnībā koncentrēties uz apmācību, paātrinot mācību procesu.
Zemūdens niršanas klubs DAIVINGS Ēģiptē
Zemūdens niršanas klubs DAIVINGS Ēģiptē

Mīnusi

 • Izmaksas: Apmācība ārzemēs var būt dārgāka, ņemot vērā ceļojumus, izmitināšanu un, iespējams, augstāku kursu maksu.
 • Ierobežoti vietējie sakari: Apmācība svešā vietā var radīt mazāk sakaru ar vietējiem nirējiem, tādējādi ietekmējot atbalstošas ​​nirēju kopienas attīstību.
 • Intensīvs grafiks: saīsinātajam atvaļinājuma laikam var būt nepieciešams intensīvāks treniņu grafiks, kas var izraisīt stresu un informācijas pārslodzi.
 • Kultūras un valodas barjeras: var rasties nopietnas komunikācijas problēmas un kultūras atšķirības, kas ietekmē vispārējo komfortu un izpratni apmācības laikā.
 • Ierobežota pielāgošanās vietējiem apstākļiem: nirējiem, kas ir apmācīti ārzemēs, var būt grūti pielāgot savas prasmes savai mājas videi, kurā var būt dažādi apstākļi un izaicinājumi.

Niršanas instruktora skatījums

Meistars niršanā ar akvalangu, PADI brīvās niršanas treneris Valters Preimanis uzsver faktus: “Abām iespējām ir savas priekšrocības, taču tas galu galā ir atkarīgs no indivīda vēlmēm un prioritātēm. Treniņi mājās nodrošina stabilu pamatu zināšanās, kas iegūts vietējos niršanas apstākļos, parasti nirējs iegūst ļoti labus zināšanu pamatus un daudz vairāk ieniršanas kā ceļojumā, savukārt mācības ārzemēs sniedz unikālu un aizraujošu pieredzi, jārēķinās ka niršanas mācības būs ļoti intensīvas, laika ceļojumiem būs maz un nirējs ārzemēs būs paaugstinātā stresā. Ir ļoti svarīgi ņemt vērā savu komforta līmeni, budžetu un niršanas pieredzi, kādu vēlaties iegūt.”

Zemūdens niršanas klubs DAIVINGS Ēģiptē
Niršanas instruktors Valters Preimanis, Zemūdens niršanas klubs DAIVINGS Ēģiptē

Secinājums

Zemūdens izpētes jomā izvēle starp apmācībām mājās un apmācībām ārzemēs ir personisks ceļojums. Katram ceļam ir savi plusi un mīnusi, un lēmums ir atkarīgs no tādiem faktoriem kā personīgās izvēles, budžets un vēlme pēc kultūras vai eksotiskas niršanas pieredzes. Neatkarīgi no izvēles mērķis paliek nemainīgs: kļūt par kaislīgu un prasmīgu nirēju, kas ir gatavs izpētīt brīnumus, kas slēpjas zem virsmas.

PADI NIRŠANAS KURSI

Ja jums nav pieredzes, sāciet ar PADI Open Water Diver kursu, kas ir pamats un zināšanu bāze visiem turpmākajiem kursiem. Mēs gatavojam, apmācām un sertificējam ūdenslīdējus jau 20 gadus. Piedāvājam <30 dažādas specializācijas ūdenslīdēju apmācībā un starptautisko PADI zemūdens niršanas sertifikātu izsniegšanā. Prakse niršanas klubā “Daivings” daivinga profesionāļiem Divemaster (GO-PRO – no iesācēja līdz PADI Divemaster). Organizējam niršanas braucienus, sekojiet mums!

Trenējamies niršanā, speciālā niršanas baseinā Rīgā, Mārupes novadā (nepieciešama pieteikšanās, tālr./WhatsApp 220-77-202)

Zemūdens niršana baseinā Mārupē, Zemūdens niršanas klubs DAIVINGS
Zemūdens niršana baseinā Mārupē, Zemūdens niršanas klubs DAIVINGS

Latvijas niršanas instruktors Valters Preimanis, kurš pasniedz daivinga apmācības klubā DAIVINGS, ieguvis PADI Elite Instructor Award balvu (2020 PADI Elite Instructor Award) par ieguldījumu niršanas attīstībā. Instruktoram Valteram Preimanim ir piešķirta PADI Elite Instructor Award 2018 , 2019, 2020, 2021 un 2022. gada apbalvojums.

Atsauces

 1. Niršanas instruktoru profesionālās asociācijas (PADI) atklātā ūdenslīdēju kursu rokasgrāmata.
 2. Niršanas drošība un veselība: niršana Baltijas jūras apstākļos, 2022. gads.
 3. Pilnīgs ūdenslīdējs: niršanas ar akvalangu vēsture, zinātne un prakse, autors Alekss Brilske, 2018.