Daivinga ekipējums

Halcyon atsauc 20 300 BCD un citas ekipējuma vienības

Halcyon sadarbībā ar ASV Patēriņa preču drošības komisiju  paziņojis par apmēram 20 300 peldspējas kompensatoru un piepūšamo ierīču atsaukšanu. Šai partijai atklāti vārstu bojājumi, kas var radīt gaisa noplūdi, kā rezultātā var tikt apdraudēta nirēja dzīvība. Pagaidām gan nav informācijas vai kāds nirējs ir cietis izmantojot šos peldspējas kompensatorus.
Halcyon sadarbībā ar ASV Patēriņa preču drošības komisiju atsauc Eclipse, Evolve, Explorer, Pioneer un CCR35 peldspējas kompensatorus (BCD), kas ražoti laika posmā no 2006.gada janvāra līdz 2008.gada septembrim. Tiek atsauktas arī Halcyon piepūšamās ierīces – paceļamos maisus, marķējošās bojas, signālbojas, piepūšamos plostus.  Viss atsauktais ekipējums ir ražots ASV un uz tā ir uzdrukāta Halcyon firmas zīme.
Šiem peldspējas kompensatoriem un piepūšamajām ierīcēm var rasties pārmērīgas korozijas vai rūsēšanas problēmas nerūsējošā tērauda ventiļos, kas var radīt nekontrolējamu gaisa noplūdi. Ražotājs gan uzskata, ka visticamāk bojātas varētu būt tikai dažās no atsauktā ekipējuma vienībām, tomēr, ņemot vērā potenciāli bīstamās sekas, Halcyon aicina visus nirējus, kas iegādājušies norādītajā laika posmā ražoto ekipējumu, to nodot uz bezmaksas pārbaudi, ja pārbaudes laikā tiks atklātas kādas vārstu problēmas, bojātās detaļas tiks nomainītas.
Nirēji, kuriem ir aizdomas, ka viņu īpašumā ir kāda no minētajām ekipējuma vienībām, tiek aicināti griezties pēc papildus informācijas vai nu Halcyon web lapā, vai pie Halcyon izplatītājiem. Peldspējas kompensatorus var identificēt pēc sērijas numuriem, bet piepūšamajām ierīcēm sērijas numuru nav, tāpēc tās tiks pārbaudītas pamatojoties uz to pirkšanas datumu.
Ja peldspējas kompensatoru sērijas numurs sākas ar kādu no šiem skaitļiem: 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 6A, 6B, 6C, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 7A, 7B, 7C, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, tad tos būtu jānodod Halcyon uz pārbaudi.
Halcyon atvainojas visiem par sagādātajām neērtībām.