10 bieži uzdotie jautājumi un atbildes par niršanu Ēģiptē, Sarkanajā jūrā

Ievads

Vai esat gatavi aizraujošam piedzīvojumam zem ūdens? Ja jūsu atbilde ir “jā”, tad noteikti apsveriet niršanu Dahabā, Ēģiptē! Šī Sarkanās jūras pērle piedāvā nirējiem dažus no labākajiem niršanas vietām pasaulē, ieskaitot krāsainus koraļļu rifus, aizraujošus vrakus un pārsteidzošu jūras dzīvnieku dažādību.

Šajā rakstā mēs iepazīstināsim jūs ar niršanas iespējām Dahabā, ieskaitot 10 labākās niršanas vietas un niršanas klubu “Daivings.lv”, kas regulāri organizē ceļojumus. Tāpat sniegsim atbildes uz 10 bieži uzdotajiem jautājumiem par niršanu Ēģiptē.

1. Kāds ir labākais laiks niršanai Ēģiptē?

Labākais laiks niršanai Ēģiptē ir no marta līdz maijam un no septembra līdz novembrim. Šajā laikā laikapstākļi ir silti un saulaini, un ūdens ir dzidrs. Vasarā ūdens var būt karsts un duļains, bet ziemā var būt vēss.

2. Kāda pieredze man ir nepieciešama, lai nirtu Ēģiptē?

Jūs varat nirt Ēģiptē ar jebkādu pieredzes līmeni. Ja jūs esat iesācējs, ir pieejami daudzi kursi, kas palīdzēs jums apgūt pamatus. Pieredzējušiem nirējiem ir pieejamas dažādas niršanas vietas, no kurām izvēlēties.

3. Cik maksā nirt Ēģiptē?

Niršanas izmaksas Ēģiptē var atšķirties atkarībā no niršanas vietas, niršanas operatora un iekļautā pakalpojumu klāsta. Parasti jūs varat sagaidīt, ka samaksāsit no 30 līdz 50 EUR par niršanu no krasta un no 70 līdz 100 EUR par niršanu no laivas.

4. Kādi ir daži no labākajiem niršanas vietām Ēģiptē?

Dažas no labākajām niršanas vietām Ēģiptē ir:

 • Blūholē (Blue Hole): Šī slavenā niršanas vieta ir obligāta pieredze katram nirējam, kas apmeklē Dahabu. Blūholē ir milzīgs dabīgs dolmens, kas nogrimis jūrā, un tas piedāvā aizraujošus skatus gan iesācējiem, gan pieredzējušiem nirējiem.
 • Kanjons (The Canyon): Šī niršanas vieta ir pazīstama ar savām stāvajām sienām un aizraujošajām alām. Kanjons ir lielisks vieta, kur redzēt haizivis, bruņurupučus un citus lielus jūras radījumus.
 • Eļļas vraks (The Oil Wreck): Šis vraks ir bijušais tankkuģis, kas nogrima 1985. gadā. Tas ir lielisks vieta, kur redzēt mākslīgo rifus un jūras dzīvniekus.
 • Mūris (The Wall): Šī niršanas vieta ir pazīstama ar savu garo sienu, kas klāta ar koraļļiem. Mūris ir lielisks vieta, kur redzēt tropiskās zivis un citus mazus jūras radījumus.
 • Zaļā oāze (The Green Oasis): Šī niršanas vieta ir pazīstama ar saviem krāsainajiem koraļļiem un zivju daudzveidību. Zaļā oāze ir lielisks vieta iesācējiem nirējiem.

5. Kādas ir dažas no lietām, kas man jāņem vērā, niršanas laikā Ēģiptē?

Nirstot Ēģiptē, ir svarīgi ievērot šādus norādījumus:

 • Pārliecinieties, ka jums ir derīga niršanas apliecība un veselības apdrošināšana.
 • Izvēlieties cienījamu niršanas operatoru un rūpīgi pārbaudiet viņu drošības standartus.
 • Ievērojiet sava niršanas instruktora norādījumus un nekad nepārsniedziet savas robežas.
 • Dzeriet daudz ūdens, lai novērstu dehidratāciju.
 • Izvairieties no pieskaršanās koraļļiem vai jūras dzīvniekiem.
 • Esiet apzinīgi par apkārtējo vidi un nepiesārņojiet jūru.

6. Vai man ir nepieciešama vīza, lai apmeklētu Ēģipti?

Jā, lielākajai daļai valstu pilsoņu ir nepieciešama vīza, lai apmeklētu Ēģipti.

 1. Vai niršana Ēģiptē ir bīstama?

Parasti niršanas apstākļi Ēģiptē ir droši, ja jūs izvēlaties cienījamu niršanas operatoru un ievērojat drošības norādījumus. Tomēr pastāv daži riski, kas jāņem vērā, piemēram:

 • Spēcīgas straumes: Sarkanajā jūrā dažās vietās var būt spēcīgas straumes, kas var apgrūtināt niršanu un radīt apdraudējumu. Izvēlieties niršanas vietas ar mierīgām straumēm, ja esat iesācējs nirējs.
 • Dziļi niršanas apgabali: Dažās Ēģiptes niršanas vietās ir dziļi zemūdens veidojumi, piemēram, rifu sienas un vraki. Niršana dziļumā prasa papildu apmācību un īpašu aprīkojumu. Nieniriet dziļāk, nekā jūsu apliecība un pieredze atļauj.
 1. Ko es varu redzēt zem ūdens Ēģiptē?

Ēģiptes Sarkanajā jūrā ir pārsteidzoša jūras dzīvnieku daudzveidība. Zem ūdens jūs varat redzēt:

 • Krāsainus koraļļu rifus: Sarkanā jūra ir pazīstama ar saviem veselīgajiem koraļļu rifiem, kas mirdz visās varavīksnes krāsās.
 • Tropiskās zivis: Koraļļu rifos mīt neskaitāmas krāsainas tropiskās zivis, piemēram, kлоуnszivis, ķērpiszivis un angelzivis.
 • Haizivis: Sarkanajā jūrā sastopami dažādi haizivju veidi, piemēram, rifa haizivis un āmurgalvas haizivis. Niršana ar haizivīm parasti notiek ar pieredzējušu niršanas gidu pavadībā.
 • Bruņurupučus: Sarkanajā jūrā mājo dažādas bruņurupuču sugas, piemēram, zaļās jūras bruņurupuči un vanagzivju bruņurupuči.
 • Delfīnus: Dažās Ēģiptes niršanas vietās ir iespēja peldēt kopā ar delfīniem.
 1. Kur rezervēt niršanas ceļojumu uz Dahabu?

Niršanas ceļojumu uz Dahabu varat rezervēt tiešsaistē vai sazinoties ar licencētu niršanas klubu, piemēram, “Daivings.lv”. Viņi piedāvā dažādus niršanas kursus un ekskursijas, kas piemēroti visiem pieredzes līmeņiem.

 1. Vai niršana Ēģiptē ir piemērota ģimenēm ar bērniem?

Jā, niršana Ēģiptē var būt piemērota arī ģimenēm ar bērniem, ja izvēlēta pareiza vieta. Dahabā ir vairākas seklākas niršanas vietas ar mierīgām straumēm, kas ir lieliski piemērotas bērniem. Niršanas centri piedāvā arī īpašus kursus bērniem, lai viņi varētu droši apgūt niršanas pamatus. Izvēloties niršanas skolu, pārliecinieties, vai tā piedāvā kursus un ekskursijas, kas ir piemērotas jūsu ģimenes vajadzībām.

Vai esat gatavi aizraujošam piedzīvojumam zem ūdens?

Apskaties šo īso video, kurā iemūžināts mūsu niršanas kluba “Daivings.Lv” ceļojums uz Ēģipti 2023. gadā!

Iepazīsties ar krāsainajiem koraļļiem, eksotiskajām zivīm un citiem brīnišķīgajiem jūras radījumiem, kas apdzīvo Sarkano jūru.

Šis video ir lielisks ievads tiem, kas vēlas uzzināt vairāk par niršanu un Ēģiptes zemūdens pasauli.

Vai arī jūs esat gatavi iepazīt zemūdens pasauli?

#daivings #ceļojumi #PADI #PADIinstruktors #grupuceļojumi

Seko mums sociālajos tīklos un piesakies nākamajiem ceļojumiem:

Nobeigums

Niršana Ēģiptē ir neaizmirstams piedzīvojums, kas piedāvā iespēju izpētīt vienu no pasaules skaistākajām zemūdens pasaulēm. Ja jūs meklējat jaunu izaicinājumu un vēlaties redzēt jūras brīnumus, tad niršana Ēģiptē ir jums lieliski piemērota. Sazinieties ar niršanas klubu “Daivings.lv” jau šodien, lai sāktu plānot savu niršanas ceļojumu!

Mēs ceram, ka šī informācija ir palīdzējusi jums uzzināt vairāk par niršanu Dahabā. Ja jums ir kādi jautājumi, lūdzu, nevilcinieties tos uzdot.