Daivinga ekipējums

Zemūdens fotoaparāts Olympus µ 720 SW iztur gadu zem ūdens

Kad Kaido Hāgens devās nirt pie kuģa vraka jūrā, Igaunijas piekrastē, liels bija viņa pārsteigums jūras dibenā atrodot pazaudētu Olympus µ [mju:] 720 SW. Triecienu un ūdens izturīgā fotokamera tur nokļuva apmērām pirms gada, kad tās īpašnieks nira pie šī paša vraka. Pēc detektīva cienīgas izmeklēšanas atrastā fotokamera tika atgriezta tās laimīgajam īpašniekam Tomasam Ērlandam. Ērlanda kungu sagaidīja vēl viens patīkams pārsteigums – par spīti jaunajam gliemežvāku pārklājam, kas rotāja fotokameras korpusu, pagājušajā vasarā safotografētie niršanas kadri bija saglabājušies xD atmiņas kartē.

Domādams neizdomāsi
2009. gada 28. jūnijā, nirstot apkārt kuģa “Rasma” vrakam, netālu no Mohni salas Kaido Hāgens nenojauta, kas viņu sagaida. Pats būdams aktīvs fotogrāfs, Kaido pamanīja jūras dibenā nogrimušo µ 720 SW. Publicējot ziņu vietējo nirēju kluba forumos un ar kameras atmiņas kartē atrasto attēlu palīdzību izdevās atrast Tomasu Ērlandu – fotokameras īpašnieku.

Zemūdens piedzīvojums
Izrādījās, ka Ērlanda kungs 2008. gada 10. augustā, pirms doties uz populāro niršanas vietu, aizņēmās fotokameru no savas meitas. Todien nirstot kameras stiprinājuma aukliņa pārtrūka un viņš pat nepamanīja kurā brīdī kamera pazuda. Diemžēl skābekļa krājumi bija limitēti, kas ierobežoja meklēšanas laiku. Ūdens un triecienu drošā µ [mju:] 720 SW visu šo laiku ir izturējusi jūras radības, paisumus un bēgumus, ūdens temperatūru un laika apstākļus.

Kad dzīve kļūst neizturama, izturīgie iztur
“Pēc fotokameras nožāvēšanas, es biju ļoti priecīgs, ka tiku pie visām atmiņas kartē esošajām fotogrāfijām. Izskatījās, ka visi µ [mju:] 720 SW taustiņi darbojas, vienīgais bija vajadzīgs jauns akumulators un neliela kosmētiska apstrāde”, teica kameras atradējs – Kaido Hāgens.
“Manuprāt, šis gadījums gana daiļrunīgi raksturo mūsu izturīgās µ [mju:] TOUGH kameras. Tās spēj tikt galā ar visiem laika apstākļu un ekstrēmo lietotāju uzliktajiem pārbaudījumiem. Šīs fotokameras ir radītas, lai kristu, atkal celtos un dotos tālāk”, teica Jānis Kārkliņš Olympus Latvijas reģionālais vadītājs.