Daivings un zemūdens niršana

Zemūdens filmēšana

Zemūdens filmēšana

Šis būs raksts par zemūdens filmēšanas praktiskajiem padomiem un par to, kādas ir iespējas filmēt zem ūdens neizdodot daudz līdzekļu. Tuvojas vasara un tas ir laiks, kad vairāk pavadīsim daudz laika pie ūdens un nodarbosimies ar zemūdens niršanu.

Zemūdens filmēšana
Zemūdens filmēšana, raksta autors uz nogrimuša prāmja dzenskrūves

Zemūdens filmēšanas kameras

Kādas ir zemūdens filmēšanas iekārtas izmaksas un kas ir vajadzīgs lai filmētu zem ūdens?  Šoreiz apskatīsim amatieru kameru klasi, kura ļauj filmēt HD kvalitātē un iegūt labus rezultātus zem ūdens

  1. GoPro Hero 2 kamera ar zemūdens ietvaru + zemūdens ietvara stikls
  2. Canon G12 + ietvars
  3. Olympus E-PL1 + ietvars

Šobrīd lētākais veids kā uzfilmēt zemūdens video ir iegādāties GoPro Hero2 kameru, kura nāk no rūpnīcas ar ietvaru, kurš pieļauj strādāt lidz 60 metru dziļumam. Filmējot ar oriģinālo zemūdens ietvaru būs nedaudz miglains attēls, kas rodas dēļ Hero2 izliektā ietvara stikla. Tomēr izliekto GoPro ietvara stikliņu nomainot pret taisnu Jūs iegūsiet skaidru un dzidru attēlu. Ir daudzi ražotāji, gan GoPro, gan citi kuri piedāvā rezerves stikliņus, kuri ir paredzēti tieši zemūdens filmēšanai, jo nav izliekti. Daivings.lv portālā ir vairāki video ar GoPro filmētu materiālu – Zemūdens video ar Costa Concordia un Daiveri svin vecā gada aiziešanu pie eglītes zem ūdens

GoPro Hero2 zemūdens filmēšana
GoPro Hero2 zemūdens filmēšana

Canon G12 ir kompakta digitālā fotokamera, kurai ir zemūdens foto un filmēšanas režīmi, tāpēc par baltā balansu zem ūdens var neuztraukties. Nomainot PowerShot G11, PowerShot G12 ir G serijas fotokamera, kas piedava platlenka attelveidosanu ar 5x (28 mm) merogmainu ar hibridu Hybrid IS attelu stabilizatoru. 10 megapikseļu sensora un Canon jauna DIGIC 4 attēla procesora pievienosana nodrošina precīzu attēla kvalitāti un ļauj fotografēt RAW failos.

Canon G12 zemūdens filmēšana
Canon G12 zemūdens filmēšana

Olympus E-PL1 zemūdens filmēšana ir iespējama HD formātā līdz 72op.  Ar Mikro Četru trešdaļu sistēmas fotokamerām, Olympus radīja pavisam jaunu fotokameru kategoriju.  Kopumā zemūdens filmēsanas kamera atstāj patiešām labu iespaidu, pie visa tā, ka tā  ar 14-42mm mērogmaiņas objektīvu maksā 400Ls, tas uzskatāms par pietiekami labu un saprātīgu ieguldījumu cilvēkam, kas nevēlas strādāt par fotogrāfu ar milzīgu spoguļkameru. Tajā pašā laikā fotkamerai ir maināma optika un repsektējama izmēra gaismjūtīgā matrica.

Olympus E-PL1 zemūdens filmēšana
Olympus E-PL1 zemūdens filmēšana

Zemūdens filmēšanas padomi

  1. Vienmēr pirms iegremdēšanās pārbaudi vai kamera ir hermētiski noslēgta, pirmajā reizē ienirsti bez kameras, tikai ar boksu. Kameras ietvaru vienmēr turi aizvērtu.
  2. Vienmēr filmē platā leņķī, lai novērstu kameras šūpošanos.
  3. Izvēlies notikuma vietu un sāc filmēt, nefilmē pievelkot vai atvelkot.
  4. Pirms ienirsti, noregulē un iestādi baltās krasas balansu
  5. Vienmēr uzlādē baterijas līdz galam un iztukšo atmiņas karti,
  6. Atceries, ka zemūdens filmēšana noris dzīvībai bīstamā vidē un nekad neaizmirsti kur atrodies.

Aplūko zemūdens filmēšanas sadaļu mūsu portālā.

Ierakstiet savas domas vai Jums kas noderēja no šī raksta par  zemūdens filmēšanu.