Pasaules Okeānu diena

Katru gadu pasaulē tiek atzīmēta Pasaules okeānu diena, kas atgādina cilvēkiem par okeānu nozīmi mūsu ikdienas dzīvē. Tie darbojas kā mūsu planētas plaušas, piegādājot lielāko daļu skābekļa, ko mēs uzņemam. Tieši Jūnijā tiek atzīmēta Pasaules okeānu diena, kas atgādina cilvēkiem par okeānu nozīmi mūsu ikdienas dzīvē. Pasaules opeāns darbojas kā mūsu planētas plaušas, piegādājot lielāko daļu skābekļa, ko mēs uzņemam.

PASAULES OKEĀNU DIENA

Ideja par Pasaules okeānu dienu pirmo reizi tika ierosināta 1992. gadā Riodežaneiro Zemes samitā kā veids, kā pieminēt mūsu planētas kopējo okeānu un mūsu personīgo saikni ar to, kā arī palielināt apziņu par okeāna kritisko stāvokli mūsu dzīvē un svarīgākie veidi, kā cilvēki var palīdzēt to saglabāt. Sargāsim un apbrīnosim okeānus, šai dienai ir speciāls datums – Pasaules Okeānu diena tiek atzīmēta 8. jūnijā. Pasaules Okeāna platība ievērojami pārsniedz sauszemes teritoriju. Tas plešas 361 miljona kvadrātkilometru platībā. Tici vai nē, okeāni aizņem 70,8% no visas Zemes virsmas.

Pasaules okeāns būtībā ir mūsu planētas šūpulis

Okeānu un jūru resursi ir svarīgākais civilizācijas attīstības faktors. Starp citu, okeāni spēj absorbēt 30 % cilvēku radītā oglekļa dioksīda. Tas palīdz mazināt globālās sasilšanas radīto ietekmi. Jau vairākus gadus Pasaules okeānu dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību pasaules okeānu un jūru ekoloģiskajam stāvoklim. Ūdeņi cilvēces darbību dēļ kļūs aizvien piesārņotāki. Samazinās arī zivju skaits. Ne velti Eiropa sāk ieviest plastmasu pudeļu noliegumu. Katru gadu okeāns baro miljoniem cilvēku. Okeānos un jūrās dzīvo liels skaits dažādu dzīvo organismu. Ja mēs gribam nodrošināt veselīgu dzīvi sev un mūsu pēcnācējiem, ir ļoti svarīgi rūpēties par okeānu un rūpēties par to. Cenšoties saglabāt pasaules okeānu veselību, mēs domājam par mūsu visas planētas nākotni.

KĀPĒC MUMS VAJADZĒTU SVINĒT PASAULES OKEĀNU DIENU?

Mūsu veselība ir nesaraujami saistīta ar okeāna veselību. Šie ir vieni no daudzajiem iemesliem, kāpēc mums vajadzētu atzīmēt Pasaules okeānu dienu: Lai atgādinātu cilvēkiem par okeānu nozīmi mūsu ikdienas dzīvē. Tās ir mūsu planētas plaušas, kas nodrošina lielāko daļu skābekļa, ko mēs elpojam. Dienas mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par cilvēka darbības ietekmi uz vidi. Veidot globālu pilsoņu kampaņu par okeānu, kā arī apvienot un apvienot globālo sabiedrību projektā par pasaules okeānu ilgtermiņa saglabāšanu. Tie ir būtiska biosfēras sastāvdaļa un nozīmīgs pārtikas un zāļu avots. Visbeidzot, tā ir diena, kad kā kopiena var baudīt okeāna godību, labklājību un solījumus.