PADI Freediver kurss, frīdaivinga apmācības kursi Latvijā

frīdaivinga apmācība

Individuāla Freediver apmācība – viena mācību sesija ūdenī ar PADI Freediver instruktoru, trenera niršanas boju un pilnu brīvās niršanas aprīkojumu (Brīvās niršanas hidrotērps, garās pleznas, svaru josta, maska un trubiņa)

 • Nodarbība maksā 65 Eur un aizņem līdz 3 stundām ūdenī un 30-45 minūtes sagatavošanās.

PADI Basic Freediver (divas mācību sesijas) pamata teorijas un prakses apmācība līdz 6 metru dziļumam. Nodarbības paveicamās divās dienās. PADI Freediver pamata kurss ir daļa no PADI Freediver kursa.

 • Tas ir aizraujošs pirmais solis, lai attīstītu brīvas niršanas prasmes. Jūs apgūstat brīvās niršanas pamatprincipus un koncentrējaties uz elpu aizturēšanas metožu praktizēšanu noslēgtā ūdens vietā.
 • Lai iestātos PADI Freediver pamata kursos, jums jābūt vismaz 12 gadus vecam.
 • Jums ir nepieciešamas atbilstošas ​​peldēšanas prasmes un jābūt labai fiziskai veselībai. Iepriekšēja pieredze ar snorkelēšanu vai brīvā niršanu nav nepieciešama.
 • Minimālā statiskā elpas aizture ir 90 sekundes, dinamiskā apnoja (horizontālā) vismaz 25 metri. Šim līmenim ir paredzētas tikai ūdens sesijas ar maksimālo dziļumu 6 metri.

PADI Freediver kurss – (Četras mācību sesijas ūdenī) attīsta zināšanas un prasmes statiskās apnojas, dinamiskas apnojas, brīvas iegremdēšanas un pastāvīga svara niršanā līdz 16 metriem. Kad apmācība atklātā ūdenī nav iespējama vai vēlama, studenti aizpilda tikai zināšanas un ierobežoto ūdens prasmju daļu PADI Freediver kursā (maksimums 6 metri), lai nopelnītu PADI Basic Freediver vērtējumu.

 • Divu atklātā ūdens sesiju laikā jūs nodarbosities ar niršanu, ar elpas aizturi, vai nu vispirms pavelkot sevi pa līniju (brīva iegremdēšana) vai sekojot auklai (nemainīgs svars). Jūs iemācāties pakāpeniski palielināt savu dziļumu, atpūšoties un izbaudot katru niršanas reizi.
 • Glābšanas palīdzības apmācība ir vēl viena atklāto ūdens sesiju galvenā sastāvdaļa.
 • PADI Freediver instruktors jums parādīs ūdens pamatprasmes. Iesakumā ir 200 metru peldējums vai 300 metru peldējums, izmantojot masku, pleznas un trubiņi, neapstājoties. Tam nav noteikts laika ierobežojums, un jūs varat izmantot visus vēlamos peldēšanas veidus, ieskaitot Kraulā.
 • Jūs kļūsiet par sertificētu PADI Freediver, ja kursos spēsiet aizturēt elpu līdz 90 sekundēm, nopeldēt zem ūdens ar pleznām vismaz 25 metrus (horizontāli) un sasniegt minimālo 10 metru dziļumu nemainīgā svarā (vienkārši sakot nirt ar divām pleznām). Freediver kursos maksimālais dziļums ir 16 metri ar nemainīgu svaru.

Pamata frīdaivinga kursos, PADI Freediver brīvais nirējs apgūst 

 • Pirms niršanas iesildīšanās vingrojumi, staipīšanās un relaksācija
 • Tehnikas maksimālai elpas aizturei
 • Kā asistēt otram nirējam
 • Tehniku, kā ienirt pareizi dziļumā (Duck dive)
 • Pareiza ekipējuma un svara izvēle
 • Nirēja glābšana pirms bezsamaņas- LMC (Loss of motor control)
 • Nirēja glābšana bezsamaņā (Blackout) zem ūdens

PADI Advanced Freediver kurss – paplašina zināšanas un prasmes un turpina attīstīt statisko apnoja, dinamisko apnoja, brīvu iegremdēšanu un pastāvīgu svara samazināšanu līdz 24 metriem.

PADI Master Freediver kurss – turpina zināšanu un prasmju pilnveidošanu ar statiskas apnojas, dinamiskas apnojas, brīvas iegremdēšanas un pastāvīga svara samazināšanas attīstību līdz 40 metriem.

KĀDU EKIPĒJUMU JĀIZVĒLAS FRĪDAIVERIM?
Frīdaivinga aprīkojuma izvēle un lietošana ir daļa no “Freediver” apmācības kursa. Latvijas PADI Freediver centrs “Daivings” un frīdaivinga instruktors Latvijā palīdzēs Jums atrast pareizo masku, snorkeli un pleznas, kas ir īpaši paredzētas niršanai. Iespējams, vēlēsities iegādāties arī neoprēna frīdaivinga tērpu (5/7mm) un svara sistēmu.

KO IEMĀCA FRĪDAIVINGA KURSĀ?
PADI Freediver kursā ir trīs posmi – zināšanu pilnveidošana, slēgtas ūdens sesijas (kad iespējams) un atklātā ūdens sesijas. Zināšanu attīstīšanas laikā jūs uzzināsit, kā jūsu ķermenis reaģē uz elpas aizturēšanu un kā ūdens spiediens ietekmē jūs, nolaižoties dziļumā. Jūs uzzināsit arī par niršanas aprīkojumu, svarīgiem drošības noteikumiem un drošības procedūrām.

Slēgtā ūdenī, piemēram, peldbaseinā, jūs apgūstat elpošanas paņēmienus, pēc tam trenējat elpināšanas spēkus, aizturot elpu (statiskā apnoja) un peldot (dinamiskā apnoja). Jūs praktizēsiet arī pamata glābšanas paņēmienus un iemācāties drošības procedūras.

Vismaz divu atklātā ūdens sesiju laikā jūs nodarbojaties ar niršanu, elpojot, vai nu vispirms pavelkot sevi pa līniju (brīva iegremdēšana) vai sekojot auklai (nemainīgs svars). Jūs iemācāties pakāpeniski palielināt savu dziļumu, atpūšoties un izbaudot katru niršanu. Glābšanas prakse ir vēl viena atklāto ūdens sesiju galvenā sastāvdaļa.

Pieteikties frīdaivinga apmācībai rakstot vai zvanot tel. 22077202

Frīdaivinga kursi