Дайвінг і підводне плавання

Навчання дайвінгу

Навчання дайвінгу

Ikvienam, kuram ir plāns nirt kopā ar kādu daivinga klubu ārzemēs vai Latvija ir jāiziet навчання підводному плаванню. Topošais nirējs var izvēlēties kādu zemūdens niršanas sistēmu PADI, IANTD, NDL vai citu. Aprakstīšu vairākas daivinga apmācības sistēmas, kaut arī lielākā un populārā pasaulē ir PADI apmācības sistēma.

Навчання дайвінгу
Навчання дайвінгу

IANTD niršanas apmācības sistēma

Sistēmu IANTD 1985.gadā izveidoja Diks Rutkovskis (Dick Rutkowski) kurš ieviesa niršanas koncepciju rekreācijas nirējiem – niršanu ar nitroksu. Tādā veidā IANTD kļuva par pirmo sertifikācijas aģentūru, kas apmācīja niršanu ar nitroksu. Ir gadījumi, kad pasaules daivinga centros un kūrortos neatpazīst šo sertifikācijas sistēmu.

NDL niršanas apmācības sistēma (diemžēl visur neatzīst )

Krievijā radusies niršanas apmācības sistēma NDL (National Dive League), kurai 2007.gadā ir piešķirta licence, kas apliecina, ka šī organizācija apmāca un sertificē nirējus atbilstoši EN 45011 un ISO-Guide 65 srtandartiem. NDL sertifikāta numurs EUF – CB 2007 003. No 2007.gada 1.jūnija uz NDL sertifikātiem (gan amatierlīmeņa, gan profesionāļu) būs norādīts, ka tie atbilst EN un ISO standartiem. Jāatzīmē, ka bez NDL šos EN un ISO sertifkātus ir saņēmušas arī tādas niršanas apmācības sistēmas kā, piemēram, PADI, SSI, NAUI, SDI Eiropas biroji u.c.  Ļoti bieži ir gadījumi, kad dažādos pasaules daivinga centros un kūrortos neaptpazīst NDL sertifikācijas sistēmu un kvalitāti.

PADI Niršanas apmācības sistēma (rekomendējam)

PADI (professional association of diving instructors) apmācību sistēma – profesionālā daivinga instruktoru asociācija ir lielākā starptautiskā organizācija, kas dibināta 1966.gadā ASV un nodarbojas ar amatieru niršanas apmācību un organizēšanu atpūtai un priekam.

Šobrīd PADI aizņem vairāk kā 70% pasaules niršanas tirgus. PADI apmācības sistēmas sertifikāti ir unificēti visā pasaulē un tos atzīst visas pārējās amatieru daivinga organizācijas un federācijas.

PADI niršanas apmācību sistēma paredz, ka jebkurš instruktors, jebkurā daivcentrā sniegs studentam vienu un to pašu teorētisko zināšanu apjomu, panāks tā pilnīgu apgūšanu un nostiprinās vienas un tās pašas praktiskās iemaņas, kā rezultātā nirējiem ar vienādu sertifikācijas līmeni, parasti ir vienlīdz labas zināšanas un iemaņas un tie ir spējīgi droši veikt aizraujošas ieniršanas. Starptautiskos daivcentros ar prieku sagaida nirējus ar PADI sertifikātiem, jo ir pārliecināti par to augsto sagatavotības līmeni.

Дізнайтеся більше про PADI навчання підводному плаванню.