Клуб підводного пошуку "Аквілон"

Dolomīta karjers Slokā

Zemūdens meklēšanas klubs “Akvilons” darbojās Latvijā no 1984. līdz 1989. gadam. (Informācija tiek precizēta). Tās kādreiz atradās adresē – Rīga, Olīvu ielā 3.  Zemūdens niršanas kluba nosaukums radies no seno romiešu mitoloģijas –  “Аквілон" ir dievs, kas personificē stipru ziemeļvēju.

Klubs “Akvilons”, kas reģistrēts kā Rīgas brīvprātīga ūdenslīdēju organizācija, uzdevumi

  • meklēt un apsekot lidmašīnas, tankus un kuģus, kas Otrā pasaules kara laikā gājuši bojā un nogrimuši Rīgas jūras līcī vai iekšējās ūdens krātuvēs;
  • noskaidrot apstākļus, kādos tie gājuši bojā, un ekipāžas sastāvu;
  • sarakstīties ar bojā gājušo pie derīgajiem, rūpēties par kritušo piemiņas iemūžināšanu.

Klubā darbojās vairāki desmiti ūdenslīdēji, kā Uldis Grāvis, Dzintars Lapsa, Aleksejs Ivanovs, Nikolajs Skorobogatovs un citi.

1980.gadā DOSAAF un glābšanas biedrības uz ūdeņiem apmācīja niršanu un katru gadu akvalangistu kursus pabeidz ap 600 cilvēku.

Ja tu darbojies zemūdens meklēšanas klubā “Amfībija” vai tavi draugi, radinieki, un zini akvalangistu kluba “Akvilons” vēsturi, lūdzu sazinies ar mums, telefons 220-77-202, saglabāsim Latvijas niršanas vēsturi nākamajām paaudzēm kopā!

Akvalangistu klubs “Akvilon” meklē ezerā iekritušu lidmašīnu

Kluba «Akvilon» akvalangisti no grupas, kas vienmēr pirmā dodas meklējumos, uzzināja, kur Sventes ezera pirmajās dienās nokritis bumbvedējs. Zvejnieki parādīja sēkli, uz kura tas bija nogāzies, Viņi palīdzēja arī aptuveni noteikt, kur nokritusi vēl viena pa domju lidmašīna. Kad visa informācija bija savākta. operācijā «Sventes ezera noslēpums» iesaistījās visi 70 kluba biedri. Radiotehniķi strādāja ar magnetometriem, metāla meklētājiem un eholotu. Sešu metru dziļumā tika atrastas lidmašīnas. Unikālus kadrus uzņēma kinooperatori. Vispārējā tehniskā sekcija sagatavoja pontonus nogrimušo lidmašīnu. izcelšanai. Sventes ezers nav vienīgais ezers, kas atzīmēts kluba meklējumu kartē. Ar sarkaniem aplīšiem tajā .apvilkti arī Cieceres un ‘Doles ezeri. Ķīšezers. kā arī piejūras ciemati Ainaži un Vecāķi. Jauniešiem izdevies noteikt, kur atrodas lidmašīna, ko vācu armija notrieca Engures ciemata rajonā.

Gaujā meklē viduslaiku kuģi

Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs. piemēram. uzaicināja jauniešus kopā ar profesionāliem ūdenslīdējiem meklēt viduslaiku kuģi, kas nogrimis Gaujā. Neraugoties uz spēcīgo straumi un slikto redzamību, akvalangisti kuģi tomēr atrada. Kā apgalvo kluba pārstāvis, ir zināmas vietas, kur kara laikā Rīgas jūras līcī. upēs un ezeros nogrimušas aptuveni 20 lidmašīnas, 15 kuģi un 10 tanki.

Meklē informāciju par kara laikā zudušo tehniku

Zemūdens meklējumu klubs «Akvilon» 1989.gadā aicina visus Latvijas iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par kaujas un veco laiku tehniku (Padomju un ārzemēs izgatavotajām lidmašīnām, tankiem, automašīnām, lielgabaliem v. c), kas atrodas republikas ūdens krātuvēs, paziņot par to, nosūtot vēstuli vai zvanot.
Lūdzam darīt zināmu objekta atrašanas vietu, tā stāvokli, notikumu aculiecinieku uzvārdus un adreses, kā ari norādīt sūtītāja adresi un uzvārdu. Personām, kas būs atsūtījušas informāciju par objektu, kuram ir vēsturiska vērtība un kurš ir jāatjauno pēc tā izcelšanas, tiks izmaksāta atlīdzība 1000 līdz 5000 Eur (Pēc mūsdienu kursa) apmērā.
Ar savu paziņojumu jūs ne tikai palīdzēsit mums un senās tehnikas muzejiem, bet arī reāli piedalīsities
cīņā par Latvijas ūdenskrātuvju tīrību.

Tiem, kas vēlas piedalīties mūsu ekspedīcijās un izlūkošanas braucienos, atgādinām- klubā «Akvilon»
var iestāties jebkuri interesents. Strādājošiem Jāmaksā biedru nauda 30 Eur mēnesī, skolu audzēkņiem — 10 Eur mēnesī (Pēc mūsdienu vērtības). Ekspedīciju un braucienu izdevumus samaksā klubs. Aktīvākie kluba biedri, labākie ūdenslīdēji kā balvu saņem norīkojumu līdzdalībai starptautiskajās ekspedīcijās. Klubā var saņemt ari norīkojumu uz akvalangistu kursiem.

Клуби дайвінгу в Латвії в 20 столітті, 1900 - 1999

Ми запрошуємо пожертвувати старі фотографії підводного плавання та історії, пов’язані з підводною роботою та спортом

Історичні кадри дайвінгу в Латвії
Історичні кадри підводного спорту в Єлгаві
Історичні кадри підводного спорту в Латвії
Історичні кадри підводного спорту в Латвії

Підводне орієнтування це один із радянських часів Латвійські підводні види спорту види. У Ризі, Єлгаві, Кулдизі були центри підводного спорту.

Запрошуємо подати заявку Латвійські підводні спортсмени і ветеранів підводного спорту підводного плавання, через накопичення історичних спогадів!

Викуповуємо б/у дайвінг спорядження для музею дайвінг клубу

  • Спорядження, виготовлене для підводного плавання за останні 200 років, ймовірно, справне
  • Б/У водолазне спорядження, костюми, черевики, рукавички, жилети, регулятори, маски
  • Ремонтоване, сучасне водолазне спорядження, корисне для підготовки дайверів

контакти

Телефонуйте або WhatsApp 220-77-202 (Walters) або надіслати повідомлення за допомогою контактної форми.