Морские легенды остаются современной реальностью, дайвинг в древности и сегодня

Nārošana un nāru kustība (eng. Mermaiding) palielina visas pasaules zemūdens pētošo cilvēku kopienu.

Nārošana sākas ar bērnu apmācību niršanā

Cilvēka aizraušanās ar zemūdens pasauli, to, kas tur mīt, un to izpēte aizsākās senākā vēsturē, it kā iekodēta mūsu DNS kodā. Ar to ir saistīta mitoloģija, kas ir praktiski katrai kultūrai, kas vienā vai otrā veidā ir spontāni radusies visos kontinentos: nāra. (Tiešām merperson, bet angļu valodā “nāra” ir termins, ko mēs visi zinām.]

Nāras kustība vēsturē

Agrākās reģistrētās atsauces uz zivīm — cilvēkiem ir vairāk nekā 3000 gadu senas, taču pat pazīstamais “mūsdienu” jēdziens – filmās un televīzijā populārs – augšpuse cilvēks, apakšējā puse – zivs ir simtiem gadu vecs. Jaunums — un es varu derēt, ka esat pamanījis — mūsdienās leģenda ir kļuvusi par mūsdienu realitāti.

Nāru kustība mūsdienās

Sākot ar zemūdens lomu spēlēm, ko veidoja neliela, kaislīga entuziastu grupa, nārošana ir kļuvusi par vienu no visstraujāk augošajiem niršanas segmentiem. Niršanas aizgūšana no brīvā niršanas ir savs elpas aizturēšanas veids, uzsverot kostīmu, zemūdens horeogrāfiju un komandas spēli elegantās trīsdimensiju zemūdens “dejās”. Šī nārošanas kustība ir jaunums, jo iepriekšējos gados tāda darbošanās zem ūdens virsmas netika novērota.Русалки в Латвии, Русалки в Латвии

Nāriņu kustība un Ginesa sasniegumi

Ja nāriņu niršana atrodās jūsu interešu zonā, meklējiet pakalpojumā YouTube, lai atrastu brīnišķīgu video, kurā 100 nāriņas uzreiz niruša, lai iegūtu neseno Ginesa pasaules rekordu Ķīnā, vai uzziniet vairāk par PADI Mermaid, jauno nāru apmācības kursu šajā rakstā.

Atlantis Sanya un PADI (Profesionālā niršanas instruktoru asociācija) uzsāka valsts mēroga nārošanas līderu vervēšanas kampaņu, un galu galā tika pieņemti darbā 110 nāru izpildītāji, no kuriem 90% sasniedza instruktora līmeni.

Nārošana Ginesa sasniegumu uzstādot

Kā, iespējams, niršanas mākslinieciskākais un izteiksmīgākais zemūdens izpētes veids, nāra ir svarīga, jo tā piesaista ne tikai parasto brīvo niršanu un niršanu ar akvalangu, bet arī pilnīgi jaunu. Publiku ieinteresēja gan tās skaistums, gan spēja iedzīvināt fantāziju. Kā saka Gaia, nāra Luīzes O’Nīlas romānā Virsma lūst: “Es piedzimu ūdenī un esmu dzimusi no ūdens.” Pateicoties nāriņu niršanai, līdzīgi mūsu vidū “dzimst” jauna nirēju špaaudze, piedzīvojumu meklējumos un okeāna glābšanā.

Ginesa sasniegumi nārošanā
Ginesa sasniegumi nārošanā

Nāriņa ir ieradusies mūsdienu pasaulē

Mermaid niršana ir savs niršanas veids, un, tāpat kā niršana ar akvalangu, niršana ar akvalangu un brīvā niršana, ir vajadzīgs laiks, lai agrīnie celmlauža entuziasti aizņemtos, pielāgotos un izgudrotu tai raksturīgus piederumus un paņēmienus. Kad tās tika ieviestas, parādījās oficiālas instrukcijas un īpaši ražots aprīkojums, un pēc tiem parādījās pieprasījums, kas ļāva nāram kļūt populārākam. Tagad tas ir snigšanas punktā, un popularitāte rada pieejamību, kas rada popularitāti un tā tālāk — tāpat kā tas ir noticis ar citiem niršanas veidiem.

Nāriņu peldēšana ir mākslinieciska

Nārošana jeb Mermaiding ir pielīdzināts zemūdens dejām, jo tas ir par grāciju, formu, kostīmu un komandas mijiedarbību. To var skatīties pat nenirušie, tāpēc tā ir arī performances māksla. Lai gan citiem niršanas veidiem ir mākslinieciski aspekti un pielietojums, nāra patiešām ir vienīgā mākslas forma, kas pati par sevi ir mākslas forma.

Снорклинг и фридайвинг в Латвии

Nārai nepieciešams tikai ūdens

Lielākā daļa niršanas koncentrējas uz atklātiem ūdeņiem, bet nārai ir nepieciešams tikai baseins vai ierobežots ūdens — tas ir viens no iemesliem, kāpēc nāru niršana turpināja pieaugt pandēmijas laikā. Ceļošanas ierobežojumi netraucēja nāram vietējos baseinos vai pat piemājas baseinos pilnīgas bloķēšanas laikā. Tas nenozīmē, ka nāriņas nevar nirt atklātā ūdenī (tas ir PADI Advanced Mermaid kursa uzmanības centrā) — jūs to noteikti varat, un daudzām nārām tas patīk. Taču, neskatoties uz to, ja jums ir iekštelpu apsildāms peldbaseins, pat atrodoties piekrastē kaucojošā pusnakts putenī, varat baudīt nāru pēc sirds patikas.

Nāras peldēšana var palīdzēt glābt okeānus

Niršana, iespējams, ir visaptverošākā aktivitāte, un nāras var būt visatverošākā no visām. Lai gan daudzus freediverus un nirējus piesaista nāriņas, nāras piesaista nenirējus, kurus interesē mākslinieciskā izpausme, kultūra, mitoloģija vai fantāzija/kosplejs — cilvēki, kuri, iespējams, citādi nebūtu domājuši par nirēju iekļaušanu. Bet, tāpat kā jūs un es, kad viņi atklāj zemūdens pasauli, viņi iemācās par to rūpēties. Daudzi mums pievienojas kā okeāna aizstāvji un, lai paplašinātu savu niršanas pieredzi PADI Freediver и PADI Open Water Diver (дайвер на открытой воде) kursos. Tātad, kļūstot par PADI nāriņām, viņi kļūst par daļu no mūsu savstarpējās kustības, lai atjaunotu līdzsvaru starp cilvēci un okeāniem.

Kā pieteikties nāru kustībai?

Un, starp citu, ja nāras vienmēr neizbēgami šķiet fotogēniski jaunieši, patiesībā nāru nirēji ir visi dzimumi un dažādi cilvēki. Nāriņu niršana ir iekļaujoša dažādās kultūrās, ķermeņa veidos un vecumos, tāpat kā leģendas, no kurām tā cēlusies, ar daudziem cilvēkiem uzņemot to. Interesē? Tad dariet to — jūs sagaidīs instruktore ar atplestām rokām, PADI Nāriņu un Brīvās niršanas PADI Freediver Frīdaivinga kursā!

Nāriņas izglābj nirēju
Nāriņas izglābj nirēju

ЧЕМУ ИЗУЧАЮТ НА КУРСЕ ФРЕЙДИНГА?
PADI Freediver, brīvās iršanas apmācību kursā ir trīs posmi – zināšanu pilnveidošana, slēgtas ūdens sesijas (kad iespējams) un atklātā ūdens sesijas. Zināšanu attīstīšanas laikā jūs uzzināsit, kā jūsu ķermenis reaģē uz elpas aizturēšanu un kā ūdens spiediens ietekmē jūs, nolaižoties dziļumā. Jūs uzzināsit arī par niršanas aprīkojumu, svarīgiem drošības noteikumiem un drošības procedūrām.

В закрытой воде, такой как бассейн, вы учитесь дышать, а затем тренируете свои дыхательные силы, задерживая дыхание (статическое апноэ) и плавая (динамическое апноэ). Вы также будете практиковать основные методы спасения и изучите правила техники безопасности.

Во время как минимум двух занятий в открытой воде вы занимаетесь подводным плаванием с аквалангом, дышите, либо сначала подтягиваясь вдоль лески (свободное погружение), либо следуя линии (постоянный вес). Вы научитесь постепенно увеличивать глубину, расслабляясь и наслаждаясь каждым погружением. Спасательные практики - еще один ключевой компонент занятий на открытой воде.

Куда подать заявку на обучение дайвингу в Латвии?

🤿😀 Если вам нужен совет или помощь по теории холода, спортивному дайвингу на воздушном шаре или без, звоните инструктору по дайвингу PADI т. 220-77-202 (WhatsApp 220-77-202), чтобы получить советы по правильному выживанию человека в воде и обучению фридайвингу.