Wie verändert sich das menschliche Sehen unter Wasser?

Atbildi uz jautajumu “Kā mainās cilvēka redze zem ūdens?” sagatavoja niršanas kluba “Daivings” nirēja Margarita Zommere.

Gaismas laušanas koeficienti ūdenī

Ūdenim un gaisam ir dažādi gaismas laušanas koeficienti, kas ietekmē to, kā gaisma pārvietojas attiecīgajā vidē.  Tā kā mūsu acis atrodas gaisā, kas atrodas brillēs, bet priekšmets – ūdenī, uz robežvirsmas notiek gaismas laušana, kā rezultātā zem ūdens objekti izskatās par aptuveni 25% tuvāk un 33% lielāki, nekā tie patiesībā ir.

Kas notiek ar krāsām zem ūdens, kā to redz nirējs?

Zem ūdens objekti zaudē arī savas krāsas. Šis process ir saistīts ar gaismas absorbciju. Katrai krāsai piemīt sava enerģija, kas raksturojama ar viļņa garumu. Jo garāks ir viļņa garums, jo mazāka enerģija tai piemīt. Tā kā ūdenī molekulas jeb daļiņas ir daudz vairāk kā gaisā, tajā var notikt daudz lielāka absorbcija, kas samazina gaismas enerģiju.

Gaisma un enerģija zem ūdens

Sarkanā gaisma ir ar viszemāko enerģiju, tāpēc šo krāsu ūdens absorbē pirmo, kas nozīmē, ka aptuveni 4-5m dziļumā sarkanā krāsa ir pilnībā izdzisusi. Pēc sarkanās sāk pazust oranžā, dzeltenā, zaļā, … līdz pat pēdējai varavīksnes krāsai.

Ja arī Tu meklē zemūdens pasaules piedzīvojumus, tad pievienojies zemūdens niršanas klubam @daivingslv un šeit…

Wo bewerbe ich mich zum Üben des Tauchens in Lettland?

🤿😀 Wenn du Rat oder Hilfe suchst, ruf einen PADI Tauchlehrer an t. 220-77-202 (Whatsapp 220-77-202), um Ratschläge zu erhalten und Gerätetauchen zu üben.